Lato to uwielbiana przez wszystkich pora roku, na którą wszystkie „zmarzluchy” z utęsknieniem czekają. Upalne słoneczne dni nie tylko są doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, ale także pozwalają nam poeksperymentować nieco w dziedzinie mody.

Do lekkich i zwiewnych letnich sukienek czy bluzeczek należy dobrać równie lekkie, wygodne i przede wszystkim przewiewne buciki, które choć odrobinę złagodzą odczucie gorąca. Mistrzami w swej klasie są tutaj znane i lubiane klapki i sandałki.

W ostatnim czasie tzw. japonki, a więc klapki, w których pasek przechodzi pomiędzy palcem dużym a następnym, znacznie wyparły te klasyczne, utrzymywane na stopie tylko za pośrednictwem paska pomiędzy palcami a śródstopiem. Choć niezwykle praktyczne i wygodne, niestety nie nadają się na wszystkie okazje.

Dużym uznaniem, nie tylko wśród pań, cieszą się również sandały. Idealne na spacer po plaży, do parku czy nawet na wycieczki rowerowe. Równie wygodne, co praktyczne. W przeciwieństwie do klapek, stabilizują również tył stopy, zapobiegając zsuwaniu się, przez co pozwalają np. bezpiecznie prowadzić samochód.

Pewnym rodzajem sandałów, o którym warto wspomnieć, są rzymianki i gladiatorki. Od zwykłych sandałów różnią się wysokimi, sięgającymi czasem nawet kolan, wiązaniami. Mogłoby się wydawać, że rzymianki i gladiatorki to jedne i te same buty funkcjonujące tylko pod inną nazwą. Po bliższym przyjrzeniu się jednak, można stwierdzić, że w przypadku rzymianek rzemyki oplatające stopę są wąziutkie i delikatne, gladiatorki natomiast posiadają wyraźnie szersze paski.

Panie, którym wysokie temperatury nie przeszkadzają w intensywnym wysiłku fizycznym, na pewno zainteresuje fakt, iż na rynku pojawiły się również sandały sportowe. Wygodne i praktyczne znajdą zastosowanie nie tylko u pań trenujących, ale i tych lubiących nieco luźniejszy styl.

Odpowiednio dobrane obuwie na upalne słoneczne dni, to gwarancja zadowolenia, komfortu i satysfakcji z dokonanego wyboru.
Warto jednak pamiętać, że na oficjalne okazje nie powinno się zakładać ani klapek, ani sandałów. Tego rodzaju spotkania wymagają zakrytych pięt i palców.